שפר- מכון לטיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה והצפון

פסיכולוג CBT

בחירת מטפל CBT המומלץ ביותר עבורך

 

בקצרה– להבטחת הצלחת הטיפול, רצוי לפנות  רק למי שהנו מדריך בטיפול קוגניטיבי התנהגותי.

דרגות ההכשרה למטפלי CBT הן:
מתעניינים ("חברים מטפלים")- למדו בין שנה לשנתיים ואינם מתחום הטיפול הרגשי, כגון מורים, דיאטניות, מרפאות בעיסוק;
מומחה- -למדו בין שנתים לשלוש שנים ובעלי רקע בטיפול נפשי מטעם האוניברסיטה;
מדריך CBT– ההכשרה הבכירה ביותר בטיפול קוגניטיבי התנהגותי. הסמכה להדרכה של מומחי ה- CBT רק לאחר עבודה של שנים ורק לאחר בחינה מעמיקה של מדריכי CBT נוספים.בעבר למדו בהכשרות רק אנשי מקצוע מתחום הטיפול (פסיכולוגים, עוסים, פסיכיאטרים ומטפלים בהבעה ויצירה). אך היום לומדים גם אנשי מקצוע שאינם מטפלים בהכשרתם, כגון מורים, מרפאות בעיסוק, קלינאיות תקשורת, דיאטניות, פיזיותרפיסטים ועוד.
אנשי מקצוע אלו, אינם מטפלים רגשיים. והם מציגים את עצמם כמטפלי CBT, או פסיכותרפיסטים CBT.

לכן, על מנת להגיע לאנשי טיפול, רצוי לחפש מדריכים לטיפול CBT, שהנם הדרגה הגבוהה ביותר בטיפול קוגניטיבי התנהגותי והנם מטפלים בהכשרתם והם היחידים שיש להם מספר רישיון לטיפול.

כיצד למצוא מטפל CBT מומלץ:
– פנו רק למדריך CBT
– אם לא מצאתם מדריך, פנו למי שהוכשר להיות מומחה ב- CBTבתנאי שיש לו רקע בהתפתחות הילד, או בריאות הנפש (עבודה בבריאות הנפש, ממקצעת ברמה מאוד גבוהה את אנשי הטיפול)
– רצוי ניסיון של לפחות 10 שנים

לכל ההמלצות על אמיר שפר- נא ללחוץ כאן

לקריאה מעמיקה יותר– ראיון עם אמיר שפר, מנהל המכון,  מומחה בכיר ומדריך CBT-

  כל המידע על הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי 
וכיצד למצוא מטפלי CBT מומלצים:
מהו טיפול CBT?
טיפול CBT הנו טיפול קוגניטיבי התנהגותי. מדובר בטיפול מבוסס מחקר, אשר נמצא כטיפול היעיל ביותר, על ידי ארגון הבריאות העולמי.
טיפול CBT נחקר כיעיל ביותר בקשיים שונים כגון, חרדה, דיכאון, טראומה, הפרעות אכילה, אובדנות, קשב ועוד.מדוע לומדים CBT גם אנשים שאינם אנשי מקצוע מתחום הטיפול?
לימודי CBT הנם לימודי תעודה, והם לא בפיקוח של המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה). למעשה כל ההכשרות הינן פרטיות. יש המון מרכזים ללימוד והמון תחרות על התלמידים. מאחר ואין מספיק תלמידים מאנשי מקצוע  טיפוליים. לכן החלו לאפשר גם לאנשי מקצוע שאינם מתחום הטיפול הרגשי-פסיכולוגי  להירשם ללימודים, כגון תחום ההוראה והפרא-רפואי (מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, דיאטנית, פיזיותרפיסט).

 

יחד עם זאת, בהחלט ניתן לחשוב על הכשרה ספציפית ב- CBT  לעובדי הוראה או פרא-רפואי. אבל כיום הם לומדים את אותה הכשרה ב-CBT כמו פסיכולוגים למשל, והם מציגים עצמם כמי שיכולים לטפל בבעיות רגשיות, והם לא!

 

אבל הם לומדים CBT. הם לומדים להיות מטפלים קוגניטיבים התנהגותיים. הם מקבלים הכשרה, אז איפה הבעיה כאן?
בוא נגיד שמכון פרטי פותח הכשרה לרופאים והוא עושה הכשרה של בין שנה לשנתיים, או שלוש שנים. בכל אחת מהשנים, אם אתה מסיים אתה נקרא רופא. זה נשמע לך הגיוני?

לימודי CBT נלמדים או שנה, או שנתיים, או שלוש שנים. בעבר, רק אחרי תואר שני ניתן היה להתחיל ללמוד CBT. היום יש כאלו שאין להם אפילו תואר ראשון מתחום הטיפול, והם יכולים ללמוד ולקרוא לעצמם מטפלי CBT.

טיפול CBT זו טכניקה מאוד מיוחדת, שדורשת ידע קודם ומעמיק בתחום הטיפול. ואת הידע המעמיק אתה משיג דרך לימודים באוניברסיטה. אתה לומד תואר ראשון ואז תואר שני. ומשנה לשנה בודקים את ההתאמה שלך, לא רק מבחינת ציונים, אלא גם את ההתאמה הרגשית שלך. לאחר מכן אתה מתחיל לעבוד ורוכש ניסיון, וזו הדרך להתמקצע ולהתפתח כמטפל טוב.

מי בודק את ההתאמה הנפשית, של אלו שלומדים CBT ואינם מגיעים מתחום הטיפול?
האם אתה מוכן להיות בטיפול אצל מישהו, רק כי יש לו תמונה יפה באינטרנט. מדובר באנשים ללא כל ניסיון בטיפול רגשי. אם מישהו היה אומר לך שהוא למד 50 שעות להיות רופא שיניים, היית הולך אליו? היית מביא אליו את הילד שלך?

מדוע זה קורה. הרי אף אחד לא יכול להתחזות לרופא שיניים. יש חוק?
נכון, אם למדת אפילו שנה או שנתיים בתחום מסוים כמו רפואה, או עריכת דין, אתה לא יכול להציג את עצמך כרופא או עורך דין. אבל בתחום הפסיכותרפיה, בתחום הטיפול הרגשי אין חוק בארץ, וכל אחד יכול להציג את עצמו איך שהוא רוצה.אסור לגשת למי שאינו מטפל עם רישיון לטיפול, למשל אסור לפנות לדיאטנית שלמדה CBT?
היה רצוי שמסגרות ההכשרה, יעשו הפרדה בין מטפלים רגשיים, לבין פרא-רפואה. ולכל אחד תהיה ההכשרה משלו.
בהחלט גם מורה וגם דיאטנית יכולה לסייע בתחום ה- CBT, אבל בתחום שלה.
ניקח למשל פיזיותרפיסט שלמד CBT, אם הוא משתמש בטכניקות האלו כדי לעזור לאדם ששבר רגל, להתמודד עם הפחד לדרוך על הרגל בשיקום, זה מצוין.
או למשל, מורה או יועצת חינוכית שמסייעת לתלמיד עם חרדת בחינות, זו בהחלט אופציה טובה.

אבל רק אצלנו בארץ- מורה, או דיאטנית קלינית, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, קואצ'ר-מאמן, או פיזיותרפיסט- מציגים עצמם כמטפלי CBT או פסיכותרפיסטים ועוסקים בטיפול בדיכאון, חרדות, טראומה. וזה מצב מאוד מסוכן. אין להם את הרקע ואין להם את ההכשרה המתאימה, וזה עלול לגרום לנזק רגשי משמעותי.

 

כיצד לבחור מטפל CBT מומלץ?
רק מי שמומחה או מדריך ב- CBT יש לו למעשה את הרקע והידע בטיפול, המוכר על ידי האוניברסיטאות והמל"ג.
המומחים ומדריכי ה- CBT למדו לימודים מתקדמים, כולם נבדקו לא רק מבחינת עמידה בקריטריונים של ציונים, אלא גם לגבי התאמתם הרגשית לטיפול.

חשוב לזכור כדי לקבל הכשרה של מומחה ומדריך, צריך לעמוד בקריטריונים מחמירים. כלומר לא מספיק להיות מטפל רגשי, אתה צריך להוכיח יכולת טיפולית גבוהה ביותר, בטיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT.

למעשה, מה שחשוב שמדובר באיש מקצוע טוב ועם ניסיון רב ושהוא מגיע עם המלצות טובות.

אנשי המקצוע הטובים ביותר, הנם מי שיש לו הכשרה כמדריך CBT וברקע עבד בהתפתחות הילד ובריאות הנפש.
הסיבה לכך, כי אלו מקומות עבודה שבהם אתה פוגש את המקרים המורכבים ביותר, אבל אתה מקבל גם את ההכשרה הטובה ביותר, כך שאתה צובר ניסיון וידע.

חשוב לזכור, לא כל מי שלמד מקצוע. גם לא כל פסיכולוג, הנו איש מקצוע מעולה. על המחשב שלי יש מאות קורות-חיים של פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים שמבקשים לעבוד במכון. ופחות מ- 5% מתקבלים אצלי למכון.
כלומר, יש חוסר באנשי מקצוע טובים. ולכן הדרך 'למזער נזקים', זה לחפש את מדריכי ה- CBT ועדיף עם רקע בבריאות הנפש ולפחות ניסיון של 10 שנים בתחום.
בנושא של טיפול CBT בילדים ונוער חשוב לשים לב, כי לאיש המקצוע יש התמחות ייחודית בטיפול CBT במתבגרים ו/או ילדים.

לכל ההמלצות על אמיר שפר- נא ללחוץ כאן

אמיר שפר הנו מנהל המכון ולו ניסיון רב של כ- 20 שנה בטיפול CBT.  לאמירניתן לפנות כאן.

מרבית הפניות לטיפול אצל אמיר, הנן במקרים שהטיפול בהם בעבר לא צלח, ופונים לאמיר לשם סיוע. ניסיונו של אמיר הנו נרחב ביותר וכולל טיפול בילדים, נוער ומבוגרים:

בריאות הנפש

התפתחות הילד

קב"ן

יועץ במשרד הביטחון

מומחה בכיר ומדריך בטיפול קוגניטיבי התנהגותי- טיפול  CBT

מכשיר ומלמד מאות אנשי טיפול בכל שנה בתחום ה- CBT, הפסיכולוגיה החיובית והפילוסופיה הבודהיסטית

מנהל מכון שפר – ניהול, הדרכה, לימוד וטיפול (אוניב' בן גוריון וחיפה)

מפתח הטיפול בפוסט טראומה בפעוטות

מפתח המודל המשפחתי בבעיות התנהגות קשות, הפרעות אכילה ופוסט טראומה

מפתח מודל ההתערבות במתבגרים ובוגרים צעירים המתקשים בתפקוד עם משימות החיים (לימודים, צבא, עבודה, זוגיות)

מסגרות הכשרה- בהם אמיר לימד, הרצה, מדריך, מלמד ומכשיר אנשי טיפול: אוניברסיטת חיפה; ביה"ח בני ציון; השירות הפסיכולוגי חיפה; פנימיות; בריאות הנפש- שרותי בריאות כללית (ברה"ן); השירות הפסיכולוגי קריית ביאליק; מכללת שילוב; מרכז חוסן לילדים בסיכון; האגודה למלחמה בסרטן; מכללת גליל מערבי; מכללת אתגר; מרכז הפעו"ט; הכשרות CBT שונות בכל הארץ  ועוד

"הטיפול המשולב"– מערב-מזרח: טיפול מבוסס מחקר בשילוב פסיכותרפיית גוף-נפש בדגש על הפילוסופיה הבודהיסטית. גישה ייחודית לטיפול אינטגרטיבי- הוליסטי בכל מרכיבי הבעיה, אשר פותחה על ידי שפר אמיר

מטפל ומלמד– ;CBT טיפול בחשיפה-PE; טיפול בסכמה תרפיה; EMDR; טיפול דיאלקטי התנהגותי ;DBT-טיפול בהתמכרויות; טיפול באכילה רגשית; טיפול בפוסט-טראומה; טיפול בחרדה חברתית; התמקדות (פוקוסינג) בשילוב דמיון (NLP); פסיכותרפיית גוף-נפש (מחלות כרוניות ומחלות פסיכוסומטיות); פסיכולוגיה חיובית; מיינדפולנס;    פסיכולוגיה בודהיסטית;  ועוד

מטופלים מספרים על הטיפול הייחודי של אמיר שפר-  לחצו כאן

אנו כאן בשבילכם- לייעוץ ולכל שאלה ניתן לפנות כאן. ניתן לבקש לשוחח ולהתייעץ עם שפר אמיר בכל עניין

 

בנוסף, במקרים דחופים בהם ניתן לפנות ישירות לאמיר שפר לייעוץ וטיפול- פוסט טראומה; מחלות כרוניות; חוו"ד לחייל בסדיר או בטרם גיוס של קב"ן באזרחות (קב"ן במילואים); אכילה רגשית; קבלת החלטות לאחר השחרור מהצבא; חרדה חברתית; ניסיונות אובדניים

 

אמיר שפר– 0545742352

אין במאמר זה, כל תחליף לייעוץ, אבחון, או טיפול רפואי ו/או נפשי או אחר

 

המלצה על מטפל CBT
תגיות: מטפל CBT מומלץ,מומחה CBT,מדריך CBT,איך למצוא מטפל CBT,אמיר שפר CBT,מכון שפר CBT,CBT בכרמל,מרכז CBT בכרמל,מרכז CBT בחיפה,מטפל CBT בחיפה,

כל הנכתב כאן אינו תחליף לייעוץ, או טיפול רגשי, רפואי ו/או אחר

תפריט נגישות