שפר- מכון לטיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה והצפון

ייעוץ למלשב

כל המידע לסיוע והכנה לגיוס | שפר אמיר

"נפגשנו עם אמיר בהתראה קצרה מאוד לפני גיוס לצבא על מנת לקבל יעוץ אם הבן שלנו יכול להתמודד בתפקיד שהוצא לו בצבא . במסגרת הפגישה שאמיר הוביל אותה בצורה מקוצועית ונעימה נפתחו מול עינינו נושאים מהותים בחיי הבן שלנו שכלל לא היינו מודעים וכל זאת למרות שחשבנו שאנחנו יודעים ומכירים את הבן שלנו לעומק. בעזרת הפגישה קבלנו תשובה מה יכול להתאים לבן שלנו וכיצד אם בכלל יוכל להתמוודד עם מסגרת צבאית . וכבונוס למדנו להכיר יותר הבן שלנו שהיינו בטוחים שאנחנו מכירים לעומק. ממליץ בחום"

 

ניסן ב. ממליץ על אמיר שפר מתוך אתר איזי

להמלצות נוספות לחצו כאן

שאלות לגבי תפקידים וקב"א? יחידות מיוחדות (סיירות, מודיעין וסייבר, עתודה וקצונה)? חשש משירות צבאי, או קרבי?  פנו כאן ליועץ הבכיר לגיוס אמיר שפר

כל המידע על הצו הראשון, קב"א, פרופיל, תפקידים

 

אני חושש שהילד שלי לא מוכן לצבא ולהתמודדות עם הדרישות והתנאים של הצבא. מה עושים?
חשש הוא תהליך טבעי. ילדכם אומנם מיועד לשירות צבאי, אבל הוא עדיין מתבגר.
חשוב לבדוק באילו תחומים אתם חשים שהוא עלול להתקשה- התמודדות עם מצבים לא ברורים? קבלת סמכות? קושי להסתדר עם אנשים חדשים? לינה מחוץ לבית? וכיו"ב.

חשוב לנסות ולסייע לו ולהכין אותו לגיוס. למשל, במידה וילדך עדיין מתקשה להסתדר עצמאית במקומות שלא מכיר או נסיעות באוטובוס ומסתמך רק על הסעות ההורים, ניתן להגביר עצמאותו ולחשוף אותו לנסיעות.

במקרה של דאגה לגבי היכולת של הילד (המלש"ב) להתמודד עם הצבא, ניתן לפנות לאמיר שפר יועץ בכיר לגיוס בעל ניסיון של 20 שנה, לשם הכנה וסיוע. אמיר הנו קצין בריאות הנפש (קב"ן במילואים) ויועץ במשרד הביטחון. המפגש הנו בדיסקרטיות מלאה.
להכנה רגשית לגיוס– לחץ כאן
או, ניתן לפנות לאמיר- 0545742352
**ניתן לקיים מפגשי אונליין בזום**

 

עד כמה ניתן לקבוע איזה שרות ילדי ישרת?
הצבא מציב את החיילים בהתאם לצרכי הצבא, אבל יש אפשרויות רבות לשינוי תפקיד והצבה.
הגמישות הרבה יותר נמצאת אצל המלש"ב (מועמד לגיוס). והוא משפיע על סוג השירות דרך המבחנים בלשכת הגיוס, קב"א ודפ"ר והראיון האישי.
למעוניינים בקרבי, קיימת חשיבות ליום הסיירות ולהכנה הפיזית והרגשית (התמודדות ארוכה בתנאי אי-וודאות ולחץ נפשי).

ציון הקב"א ישפיע משמעותית על סוג השירות שילדכם ייבצע. בייחוד לגבי יחידות עלית כגון מודיעין, סייבר גאמאעתודה וקצונה.
הקב"א נקבע בהתאם למבחנים הפסיכוטכניים (דפר) ובהתאם לראיון האישי בצו הראשון. לראיון האישי יש כ- 30% השפעה על ציון הקב"א.

בראיון האישי המאבחנת תישאל את ילדכם לגבי אורחות חייו (משפחה, לימודים, חברים, מוטיבציה לשירות וכיו"ב).
מדובר בסיטואציה מלחיצה, שבה פעם ראשונה ילדכם עומד בסיטואציה של ראיון אישי, אשר ישפיע מהותית על שירותו הצבאי.

להכנה לראיון האישי בצו הראשון בטרם הגיוס ניתן ללחוץ כאן; או לשוחח ישירות עם אמיר שפר, מנהל המכון ויועץ בכיר לגיוס- 0545742352.

במקרים בהם לדעתכם כי ילדכם אינו מתאים לשירות קרבי, או מוצב במקום רחוק אשר מקשה על תפקודו, ניתן לפנות לאמיר שפר, לשם שינוי התפקיד, קביעת קה"ס להקלות בשירות, שינוי פרופיל ועוד.  ניתן ליצור קשר כאן.

אם אתם רואים כי השירות אינו מתאים לילדכם, חשוב לשוחח עמו ולסייע לו בכך.
אמיר שפר כיועץ בכיר לגיוס, קצין בריאות נפש (קב"ן) ויועץ במשרד הביטחון, יכול בהמלצתו בטרם גיוס ובזמן השירות להשפיע על תנאי השירות של ילדך. ובמידת הצורך אף  ניתן לבחון טירונות מותאמת למצבו הרגשי, קירבה לבית ועוד.

ליועץ לגיוס אמיר שפר. ניתן ליצור קשר כאן.
תפקידיו המגוונים וניסיונו הייחודי של אמיר, הוביל לדירוגו הגבוה באתר 'איזי', למעלה מ- 95% שביעות רצון, עקב יכולתו להביא לתוצאות מוכחות. ניתן לקרוא על כך כאן.

 

מה זה אומר קה"ס?

קה"ס, משמעותו קשיי הסתגלות. כיום, אין צורך לשנות את הפרופיל הנפשי. ניתן להתערב בשירות של בנכם ולהתאים אותו לקשייו, כך שיוכל לשרת שירות טוב, מלא וממצא.
אמיר שפר, יכול להמליץ על קה"ס במקרים של קשיים רגשיים שונים. קה"ס מאפשר ביטול שירות קרבי, שירות קרוב לבית ואף קביעת מספר האפטרים שילדכם ייצא במשך השבוע.

"פניתי לאמיר שפר בעקבות המלצות חמות על מנת שיעזור לי לקבל יעוץ בעקבות השיבוץ שלי לקרבי בצה"ל. זמן קצר לפני הגיוס חוויתי חרדות ופחדים בעקבות השיבוץ והגעתי לאמיר לפגישה שבה הוא עזר לי ונתן לי מכתב המלצה והנחה אותי בדרך הנכונה. ביום גיוסי הגשתי את מכתבו של אמיר לקבן הצבאי ושם הוחלט שאני אקבל קשיי הסתגלות שמונעים ממני שירות קרבי. אני מאוד מודה לאמיר על המקצועיות והאדיבות של אמיר. ממליץ בחום"

עמית ס. ממליץ באתר איזי על אמיר שפר

 

לבן שלי נקבעה פגישה עם קב"ן אחרי הצו ראשון. מדוע? ומה הקב"ן יחליט?
פגישה עם קבן לפני גיוס יכולה לנבוע ממספר סיבות, כגון מידע שהתקבל בזמן איסוף החומר על בנך, נתונים נמוכים בצו הראשון ועוד.
הקבן יעשה הערכה של מאפייני האישיות של ילדך, אבל קיימת חשיבות להתייעץ לפני הפגישה עם הקב"ן מאחר והפגישה עלולה לפגוע בהמשך השירות של בנך:
1. פסילה מקורסים ייחודיים (מודיעין, סייבר)
2. חסימה מלגשת לעתודה, או קצונה בעתיד
3. טירונות מיוחדת במחווה אלון או חוות השומר (השיבוץ לרוב נעשה ללא ידיעה מראש)
4. פסילה מקרבי, או שחרור מהצבא
5. הפניה לפסיכיאטר וקבלת תיוג פרופיל, אבחנה נפשית ותרופות

לקביעת מפגש ייעוץ, הכנת חוות דעת לצבא עם המלצות סדורות, ניתן לפנות לאמיר שפר כאן.

 

הבן שלי הוא תלמיד טוב. ילד מעט לחוץ, אין לו הרבה חברים. לא יוצא הרבה מהבית. ניקבע לו פרופיל 72. הוא אומר שהוא יוכל להסתדר בשירות קרבי, אבל אני לא בטוח. האם כדאי להמתין ולראות כיצד יסתדר בשירות הקרבי?
שירות קרבי, הנו שירות בתנאי לחץ גבוהים, הדורש יכולת להסתדר עם אי-וודאות, ליצור קשרים עם אנשים שונים, שינה מחוץ לבית ועוד.
ברגע שבנך יחל בשירות ובמידה ולא יצליח להתמודד עם השירות הקרבי, הצבא לא מאפשר מיד הוצאה מקרבי, אלא יבדקו לאורך זמן את ההסתגלות שלו.

 

במקרה של שאלה לגבי התאמה לשירות קרבי, רצוי לפנות להערכה לאמיר שפר, בטרם הגיוס. היחס של הצבא למלשב הנו מקל יותר, מאשר לחייל מתגייס, מכיוון שאז יש חשיבות בצבא למספר החיילים בכל יחידה (סד"כ).

 

– לבן שלי נקבע פרופיל קרבי. הוא מאוד חושש ולדעתי אינו מתאים לקרבי. מה ניתן לעשות?

– הבת שלי הנה ילדה ביישנית, היא מתקשה חברתית והיא חוששת משירות רחוק מהבית ובעיקר משינה מחוץ לבית. היא מעוניינת לשרת בצבא. איך אני יכולה לעזור לה?
במידה וילדכם אינו מתאים לשירות שנקבע לו, יש לפנות בהקדם לאמיר שפר לשם הערכה. במידה ואכן ההתרשמות הינה כי אין התאמה לתפקיד קרבי או לשירות רחוק מהבית, ניתן להמליץ על קה"ס. משמעות הקה"ס הנה התערבות ישירה ומיידית, היכולה לפסול שירות קרבי, לקבוע תפקיד קרוב לבית, מספר אפטרים בשבוע ועוד.

על מנת לפנות לאמירניתן ליצור קשר כאן.

"אמיר תרם לי מאוד לפני הגיוס. היו לי חששות רבים לקראת הגיוס כי הייתי מיועד לגיוס קרבי. בעקבות שיחה עם אמיר הוא כתב חוות דעת על מצבי ובה המליץ על כך שלדעתו איני מתאים לשירות קרבי. בעקבות חוות הדעת קבעו לי פגישה עם קב"ן ובה הוא נתן לי קה"ס 41. על זה אני רוצה להודות לאמיר שבזכותו אני לא מתגייס ליחידה קרבית אלא ליחידה עורפית בה אני יכול לממש את השירות שלי בצורה המועילה ביותר למדינה ולי"

LIAM R ממליץ באתר איזי על אמיר שפר

ילדי מעוניין לשרת בצבא, אבל יש לו קשיים שונים. הוא מרבה להסתגר כשהוא חוזר מהצבא, הוא מתקשה חברתית. איך אני יכול לעזור לו?
חשוב לנסות לשוחח עם ילדך ולנסות להבין מקור הקשיים ולחשוב איתו על פתרונות. יחד עם זאת, לרוב חלק מהקשיים היו גם לפני הגיוס. כגון בעיות חברתיות, הסתגרות, קושי עם סמכות וכו'.
כיום, ניתן גם בזמן השירת הצבאי להיות בטיפול רגשי. הצבא אינו מונע זאת. אתם יכולים לפנות לקב"ן אמיר שפר לשם טיפול בקשיים. הטיפול הנו דיסקרטי, סודיות מלאה.
ניתן ליצור קשר כאן.

"עבור חלק מהילדים, שירות צבאי וכל המסגרת הצבאית הם אתגר עצום ומפחיד. גם אצלנו זה כך. כל אחד חווה אחרת את המסגרת הצבאית ואת כל הנושא הצבאי. בחיפוש אחר איש מקצוע הגענו לאמיר, וגילינו אדם מקצועי ומלא רגישות. אמיר סייע לנו להבין את המצב, את האתגרים שיעמדו לבני בכל הקשור להתרחקות מהבית וכו' ואת אופי ההתמודדות הלא פשוטה שלו בלשון המעטה, עם המצב. כערך מוסף קיבלנו גם תובנות באשר להתמודדות שלנו כהורים עם מורכבות המצב. הכל בדרך נעימה ותומכת. ממליץ בחום"

D.Y ממליץ באתר איזי על אמיר שפר

​לילדי נקבע פרופיל 24. מה זה פרופיל 24? 
פרופיל 24- הנו פרופיל זמני. עם קבלת הפרופיל המלש"ב (מועמד לגיוס) או החייל דוחה את המשך השירות שלו וחוזר זמנית לאזרחות.
בתקופה זו, עליו לקבל טיפול. וניתן לפנות לאמיר שפר לסיוע. ועם הטבה במצבו, אמיר שפר יוציא חוות דעת. עם חוות דעת זו ילדך יפגש עם הקב"ן בצבא ויבחנו את העלאת הפרופיל.
אמיר שפר הנו יועץ בכיר בנושא גיוס.


הקב"ן המליץ על פרופיל 21. מה זה אומר 21 והאם זה יפגע בו באזרחות?

פרופיל 21 משמעותו שחרור מהצבא.
חשוב לזכור כי ישנן אופציות רבות לפני הורדת פרופיל לפרופיל 21.
אופציות שרצוי לבחון לפני שחרור, הנו שינוי קה"ס (קשיי הסתגלות). הקב"ן יכול להשפיע על התפקיד של המלש"ב או החייל, מרחק הבסיס מהבית, מספר היציאות/אפטרים ועוד.
לציין, כי אם מדובר במלש"ב, ניתן לקבל שחרור עקב קה"ס 60, ולא פרופיל 21. קה"ס 60 מאפשר שחרור מיידי על ידי קב"ן.

לציין כיהחוק אוסר על אפלייה לימודית או תעסוקתית בעקבות שחרור מהצבא.
פרופיל 21 הנו פרופיל רפואי ואינו מפרט מצב נפשי. למעסיק אין אפשרות לדעת הסיבות שבגינן ילדך שוחרר, מלבד מקומות ביטחוניים ומשלתיים.

כל המידע על פרופיל 21

עם השחרור, ניתן להתנדב לצבא, או לעשות שירות לאומי.

 

במה אמיר שפר יכול לסייע?
אמיר שפר הנו יועץ בכיר לגיוס. קצין בריאות הנפש (קב"ן במילואים) ויועץ במשרד הביטחון.
אמיר עוסק בייעוץ, טיפול ומתן חוות דעת למלשב"ים, לחיילים בסדיר ולחיילים במילואים. ניסיון של 20 שנה עם המערכת הצבאית.

תפקידיו המגוונים וניסיונו הייחודי של אמיר, הוביל לדירוגו הגבוה באתר 'איזי', למעלה מ- 95% !שביעות רצון, עקב יכולתו להביא לתוצאות מוכחות. ניתן לקרוא על כך כאן.

ההתערבות של אמיר למלש"ב בטרם הגיוס, יכולה להשפיע על תנאי שירותו, כך שיוכל להתמודד בצורה טובה עם השירות. יכול להמליץ על קהס, שינוי תפקיד, טירונות קלה יותר, אפטרים קבועים. בנוסף, במקרים שהצבא אינו מאפשר למלשב או לחייל לראות קב"ן, מכתב מאמיר מחייב את הצבא להתייחס. אמיר יכול לתת חוות דעת על מצב נפשי והמלצות לגבי קה"ס, פרופיל, אפטרים, שינוי תפקיד ושחרור מהצבא. וזאת גם לחיילי מילואים ומשרתי קבע.
בנוסף, אמיר רשאי לטפל בחייל ולסייע לו בקשייו, גם בזמן השירות הצבאי. הטיפול הנו חסוי.

 

אנו כאן בשבילך

לכל שאלה ניתן לפנות ישירות לאמיר, מנהל המכון- במייל כאן.

שפר אמיר,  הנו מנהל המכון. יועץ בכיר בנושא גיוס וצבא. ובעל ניסיון עשיר של 20 שנים בתחום הצבאי, הן כקצין בריאות הנפש (קב"ן) והן כיועץ במשרד הביטחון. תפקידיו המגוונים, והידע הרב שרכש לאורך השנים, הובילו לסיוע רב למלש"בים (מועמדים לשירות) ולחיילים.

 

מדוע לפנות לעזרה מאמיר:

 ייחוד העבודה, הנו בסיוע במקרים מורכבים אשר מביא לתוצאות, כפי שניתן לראות בהמלצות הרבות עליו (שביעות רצון של למעלה מ- 95%!).

– מומחיות ייחודית בלבד של אמיר- בנוסף לעבודתו כקבן, אמיר כותב חוות דעת לבתי משפט. המשמעות של כך, הנה היכולת להעריך מאפייני אישיות לעומק ולשכנע את בתי המשפט בדרך השיקומית. כך אמיר פועל מול המערכת הצבאית- הערכה מעמיקה ומפורטת של מאפייני האישיות, המשכנעת את גורמי הצבא לפעול לאור המלצותיו. ואכן, שמו של אמיר הולך לפניו כגורם מקצועי מוערך במערכת הצבאית.

 ליווי וייעוץ של אמיר לכל אורך התהליך

 אכפתיות, דיסקרטיות, מעורבות, מקצועיות

 מוזמנים להיכנס כאן לכל ההמלצות על אמיר שפר (המלצות אמיתיות הנכתבות רק על ידי הלקוחות, באתר נפרד מאתר זה)

 סודיות מובטחת- דיסקרטיות מלאה

 

לראיון המלא עם המומחה אמיר שפר וכל המידע על תהליך החיול, מפגש עם הקב"ן, קה"ס, פרופיל נפשי ועוד

לכל ההמלצות על הקב"ן אמיר שפר

טיפים לצו ראשון בלשכת הגיוס למלש"ב

קבא 56 והראיון האישי בלשכת הגיוס בצו הראשון

ראיון אישיותי- הדרך להתקבל לסיירות, סייבר, מודיעין, תקשוב, 8200, עתודה וקצונה

לא מסוגל להיות בקרבי

איך להשתחרר מהצבא בלי כלא

גיוס מחדש לצבא לאחר שחרור 21 נפשי או קהס 60

לכל המידע על הורדת פרופיל צבאי ונפשי

טיפול בזמן השירות הצבאי

הכנה רגשית לפני גיוס

המפגש עם הקב"ן- עשה ואל תעשה

לכל השאלות לגבי קב"ן, איך נפגשים קב"ן, קה"ס, פרופיל 21 וההשלכות של פרופיל 21, חוות דעת של קבן

הכנה רגשית ומנטלית ליום סיירות ושירות ביחידות מובחרות

 

כל הנכתב כאן אינו תחליף לייעוץ, או טיפול רגשי, רפואי ו/או אחר
טיפים להורה למלשב ולחיילים בסדיר
תגיות: טיפים להורה למלשב,טיפים לפני גיוס,טיפים לחייל בסדיר,טיפים להורים לפני גיוס,פרופיל,קהס,קבן,קפס,טיפול קוגניטיבי התנהגותי לחיילים,

תפריט נגישות