שפר- מכון לטיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה והצפון

טירונות- טיפים

איך להסתדר עם הטירונות בצבא
—ניתן לקיים מפגשי און ליין בווידאו עם אמיר שפר—

"נפגשתי עם אמיר בגלל מצוקה שהייתה לי בתחילת גיוסי בה שיבצו אותי לתפקיד שלא הרגשתי שאני יכולה להתמודד איתו הפגישה עם אמיר עזרה לי מאוד והרגשתי הקלה לפרוק ובנוסף הוא רשם לי חוות דעת לקבן בצבא ובעקבות זה ושינו לי תפקיד לתפקיד שמתאים לי יותר".  אורטל ב.

הטירונות זו תקופה קיצונית, וחשוב לזכור זה ממש לא השירות הצבאי. כדי לא לסבול בטירונות ואולי אפילו להעביר אותה ביתר קלות, תנסו להיעזר בטיפים הבאים. במידה ואתם מאוד סובלים, מפוחדים ועצובים, תמיד אפשר לפנות לאמיר שפר יועץ בכיר לגיוס ולצבא.

1. שינוי והסתגלות– החלק הכי קשה בצבא, שהכל פשוט משתנה. וכל שינוי לוקח זמן להתרגל ולהסתגל. תנסו לקחת יום ביומו ואל תחשבו עוד כמה ימים יש לכם בטירונותהדיבור עם עוד חבר'ה שעוברים את אותו דבר, מאוד עוזר לעבור את הקשיים בטירונות.

2. הריחוק מהבית– מההורים, המשפחה והחברים- בחיים לא היית כל כך רחוק מהבית. כל כך הרבה זמן בלי הפלאפון, בלי לראות ולדבר עם מי שחשוב לך. יש את שעת תש, זה הזמן לשוחח עם ההורים והחברים. אבל זה זמן מאוד קצר. מה שיכול לעזור לך במשך היום והלילה כשאתה מתגעגע הביתה וקשה לך בטירונות: קח איתך תמונות, מכתבים שמזכירים לך את הבית, החברים והחברה. תסתכל בהם כשקשה לך וזה יעזור משמעותית.

3. צעקות של המפקדים– פשוט לא לקחת אישית. הכל משחק. זה חלק מהטירונות. ואם לא לוקחים את זה אישית, זה אפילו יכול להיות חוויה

4. קשה עם החברים בטירונות– זה לא קל להכיר אנשים שונים ויש גם כאלה שפשוט יותר ביישנים.
אל תפסול מישהו רק בגלל אייזו מילה או מראה. תן לחברים סביבך הזדמנות. החברים זה הדבר שהכי יעזור לך לעבור את הטירונות.
ולביישנים זו הזדמנות לנסות לפנות ולדבר.
– לא מסתדר בצבא. פחדים, עצב, ייאושפנה עכשיו לסיוע לאמיר שפר, קצין בריאות הנפש ויועץ בכיר לגיוס ולצבא.

5. תעזור לאחרים– אתה חזק פיזית? תסחוב את מי שיותר איטי. תעזור למי שמתקשה. אתה מצחיק? דבר ותצחיק את מי שעצוב. כשאתה עוזר ותומך באחרים, אתה בסוף תרגיש טוב יותר.
גם אם אתה מרגיש שאתה לא טוב בכלום ולא יכול לעזור בכלום. תחפש משהו- תפנה למישהו שאומר  שרעב ותציע לו משהו לאכול. תזכיר למישהו מה השעה אם הוא לחוץ בזמנים. תמיד יש איך לעזור.

6. סמכות– לא קל שמישהו גדול בשנה מעליך צורח עליך. אבל אם תצליח כאן לקבל סמכות ופקודות, תצליח בחיים ותסתדר בעבודה. אם אתה רוצה להגיע לתפקיד טוב, אז תוריד את הראש ותספוג. יש מועד תפוגה לטירונות.

"ברצוני להודות ולהמליץ על אמיר שפר שנתן את שירותו במקצועיות והבנה רבה עם המון סבלנות ורגישות….ממליצה מאוד לפנות לאמיר הוא ידע להדריך לעזור לכם בצורה הטובה ביותר!".  אלונה ס.

7. מקלחת– לא רגיל להתקלח עם אחרים וזה הגיוני שתתבייש. גם החברים שלך מתפדחים. פשוט תיכנס. תתעסק בעניינך ותצא. אל תקדיש לזה מחשבה יותר מידי.
– למי שיש בעיה בדימוי גוף ולא מסוגל להתקלח, פנה לקבן אמיר שפר וקבל עזרה עכשיו.

8. לסגור שבת בבסיס– ממש לא קל. אבל בהמשך מתרגלים. איך להסתדר בשבתות הראשונות- חבר'ה– תנסה להינות עם החברים. בשבת יש פחות משמעת ויש יותר זמן לצחוק ולהינות עם החברים.

9. פחדים, עצב, ייאוש– חשוב לזכור שהטירונות זה לא הצבא. זו פשוט תקופה לא קלה. אם אתה חושב שאתה צריך טירונות קלה יותר, יותר אפטרים, ואולי אתה בכלל לא מתאים לצבא, פנה לאמיר שפר, יועץ בכיר לצבא לעזרה.

10. הפז"ם עושה את שלו- ככל שהימים עוברים ותבינו את הראש של הצבא, תתחברו לחברים. תראו שאפשר להסתדר. וחשוב לזכור הטירונות זה לא הצבא. זו רק תקופה קשה שתסתיים בקרוב מאוד.

"היה מאוד נחמד ועזר לי מאוד והרגיע מומלץ ביותראיתי י

"אני חוויתי קשיים רבין בשרותי בצבא כלוחם ואמיר ליווה אותי והדריך אותי במהלך הדרך ועזר לי לקבל תפקיד אחר שמתאים לי יוצר עקב הקשיים הקשים שחוויותי בתקופה הזאת".  נירן צ.


במה אמיר שפר יכול לעזור?

ניסיונו של אמיר כיועץ לגיוס ולצבא, נשען על 20 שנות וותק כקצין בריאות הנפש (קב"ן) ויועץ במשרד הביטחון. הידע והניסיון של אמיר, לצד חוות דעת מקצועיות, מובילות לתוצאות מוכחות -למעלה מ- 95% שביעות רצון באתר 'איזי'.

 

אמיר  מסייע בחוות דעת לפרופיל, קה"ס, ייעוץ וטיפול:
1. חוות דעת מאמיר שפר מחייבת את הקב"ן בצבא לפגוש את החייל בדחיפות ולהתייחס להמלצותיו, וזאת במקרים של בעיות רגשיות דחופות
2. חוות דעת והמלצה לקהס לשם פסילת שירות קרבי. התערבות בשינוי קה"ס (קשיי הסתגלות), הת"ש, ו/או שינוי פרופיל, ו/או שינוי תפקיד
3. אמיר שפר יכול לחייב את לשכת הגיוס להיפגש עם המלשב (מועמד לגיוס) בטרם השירות הצבאי, במקרים של בעיות רגשיות דחופות
4. סיוע במפגש המורכב עם הקבן ו/או הפסיכיאטר הצבאי
5. גימל נפשי, בשיתוף ביקור רופא
6. הכנה רגשית לקראת הגיוס הצבאי למתגייסים
7. טיפול רגשי בזמן השירות הצבאי
8. גיוס מחדש לצבא לאחר שחרור על 21 נפשי, או קהס 60, ו/או המלצה להתנדבות לצבאמתוך ניסיונו הייחודי של אמיר בתפקידיו המגוונים כקצין בריאות הנפש ויועץ במשרד הביטחוןניתן בנוסף לקבל סיוע ייחודי ב:
9. הכנה לראיון האישי בלשכת הגיוס, המשפיע על ציון הקב"א
10. הכנה לראיון האישיותי עם פסיכולוג היחידה הצבאית, או הקב"ן- קבלה לסיירת, סייבר, מודיעין, קצונה ועתודה

 

​​למפגש עם אמיר שפר- ייעוץ, חוות דעת, פרופיל וקה"ס

 

אנו כאן בשבילך | דיסקרטיות מלאה 

לכל שאלה– ניתן לפנות ישירות לאמיר כאן.

"פניתי לאמיר שפר בעקבות בעיות חוזרות שחיוויתי בשירות אמיר ישר נתן מענה טוב אמין וישיר! תמיד דאג ותמך גם אם לא היה צריך בלי אמיר יכול להיות שכבר הייתי מרימה ידיים …. ללא ספק ממליצה על אמיר שפר כקבן אמין ישר ובעיקר עוזר ולא מוותר !"  נעמה ב.

מדוע לפנות לעזרה מאמיר:

 ייחוד העבודה, הנו בסיוע במקרים מורכבים אשר מביא לתוצאות, כפי שניתן לראות בהמלצות הרבות עליו- שביעות רצון של למעלה מ- 95%!

– מומחיות ייחודית בלבד של אמיר- בנוסף לעבודתו כקבן, אמיר כותב חוות דעת לבתי משפט. המשמעות של כך, הנה היכולת להעריך מאפייני אישיות לעומק ולשכנע את בתי המשפט בדרך השיקומית. כך אמיר פועל מול המערכת הצבאית- הערכה מעמיקה ומפורטת של מאפייני האישיות, המשכנעת לרוב את גורמי הצבא לפעול לאור המלצותיו. ואכן, שמו של אמיר הולך לפניו כגורם מקצועי מוערך במערכת הצבאית.

 ליווי וייעוץ של אמיר לכל אורך התהליך

 אכפתיות, דיסקרטיות, מעורבות, מקצועיות

 מוזמנים להיכנס כאן לכל ההמלצות על אמיר שפר (המלצות אמיתיות הנכתבות רק על ידי הלקוחות, באתר נפרד מאתר זה- אתר 'איזי')

 סודיות מובטחת- דיסקרטיות מלאה
שפר אמיר, הנו מנהל המכון. יועץ בכיר בנושא גיוס וצבא. ובעל ניסיון עשיר של 20 שנים בתחום הצבאי, הן כקצין בריאות הנפש (קב"ן) והן כיועץ במשרד הביטחון. תפקידיו המגוונים, והידע הרב שרכש לאורך השנים, הובילו לסיוע רב למלש"בים (מועמדים לשירות) ולחיילים.

 

ראיון אישי- טיפים להכנה לראיון האישי

הכנה רגשית לפני גיוס

הכנה רגשית ומנטלית ליום סיירות ושירות ביחידות מובחרות

טיפים לצו הראשון- כל המידע לגבי הצו הראשון- 4 התחנות בלשכת הגיוס

קב"א ודפ"ר- כל המידע על בחינות הקבא והדפר

טיפים להורים למלש"ב וחיילים בסדיר

לא מסוגל להיות בקרבי

טיפול בזמן השירות הצבאי

לראיון המלא עם המומחה אמיר שפר וכל המידע על תהליך החיול, מפגש עם הקב"ן
ראיון אישיותי קה"ס, פרופיל נפשי, שחרור ועוד

כל ההמלצות על אמיר שפר

לכל השאלות לגבי קב"ן, איך נפגשים עם קב"ן, קה"ס, פרופיל 21 וההשלכות של פרופיל 21, חוות דעת של קבן

שחרור מהצבא בלי כלא

21 נפשי או אי התאמה- כל המידע על השחרור מצהל

פרופיל 21- ההשלכות על האזרחות

ערעור על הקבא והדפר

לכל המידע על הורדת פרופיל צבאי ונפשי

המפגש עם הקב"ן- עשה ואל תעשה

 

 

תפריט נגישות