שפר- מכון לטיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה והצפון

קבוצות CBT

קבוצות טיפול CBT בשנת הלימודים- הן במכון והן במסגרת החינוכית (קבוצות מסובסדות בבית הספר- מידע בגלילה בהמשך):

לחצו כאן- כיצד למצוא מטפל CBT מומלץ

 

לתשומת לבכם: *עקב עומס רב , אין כיום קבוצות במכון ורצוי לפנות למסגרת אחרת*

אימון חברתי– קבוצה המיועדת לילדים עם קשיים בכישורים חברתיים על רקע ביישנות, מופנמות ו/או חרדה חברתית. לילדים עם בעיות חברתיות על רקע התנהגות, מומלצת הקבוצה "ההתנהגות ואני".
הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, מונע הפיכת הבעיה לכרונית ומספק כלים המסייעים למשתתפים בפיתוח כישורים ויצירת קשרים חברתיים (לטיפול CBT בחרדה חברתית יש למעלה מ 80% הצלחה). לאחר תחילת הלימודים, במידת הצורך תהיה קבוצת המשך להתמודדות עם קשיים וחיזוק התהליכים אשר יילמדו בקבוצה בקיץ.
*עקב עומס רב, אין כרגע קבוצות במכון*

לחצו כאן- כיצד למצוא מטפל CBT מומלץ

להצליח עם הפרעת הקשב– הטיפול היחידי שיעיל להפרעות קשב הנו הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי. בקבוצה זו ילמדו הילדים מה היא הפרעת הקשב, כיצד להשתמש בקשיים ולמנף אותן להצלחות, וכן ליישם באופן מודע את היתרונות הרבים שיש ל"סובלים" מהפרעת הקשב. יינתן דגש בנוסף לפיתוח והתאמה של כישורים חברתיים. הקבוצה מיועדת לילדים עם פוטנציאל תפקודי, אשר מתקשים ליישמו בכיתה (לילדים עם בעיות התנהגות הקבוצה "ההתנהגות ואני" תתאים להם).

ההתנהגות ואני- כולנו רוצים להיות "בסדר", אבל לפעמים למרות הרצון, איננו מצליחים וההתנהגות מדברת. הקבוצה תעבוד בהתאם למודל הקוגניטיבי התנהגותי בו ילמדו הילדים על מקורות הכעס (הכעס אינו קשור לאחר, אלא למחשבות שלי על עצמי ועל האחר!), למידה על עיוותי חשיבה ובחירת דפוסי התנהגות אדפטיביים במצבים קונפליקטואלים שונים. הקבוצה תאפשר התנסות ולמידה בין חברי הקבוצה ומשימות לבית. רצוי כי ההורים יצטרפו במקביל לקבוצת "סמכות הורית".

 

סמכות הורית– אנחנו חיים היום בתקופה מאוד מבלבלת. יועצים שונים ושיטות מגוונות ולעיתים אף מנוגדות מציפות אותנו. "הרשת" (האינטרנט) הפך להיות תחליף להורות נבונה. נוכחות וסמכות הורית הוחלפה באבחונים, מדריכי הורים ומאמנים. זאת ועוד, חוסר בסמכות ונוכחות הורית מקשה על התפתחות רגשית מותאמת אצל ילדינו. המחקרים מראים כי בכל שנה קיימת עליה מטרידה הן של בעיות התנהגות (כולל התנהגות אנטי סוציאלית פלילית), והן בעליה בבעיות רגשיות (הפרעות חרדה ודיכאון).

מכון שפר שם לו לדגש להחזיר את ההורות להורים! בקבוצה זו, ההורים יקבלו כלים ברורים וישימים מתוך המודל הקוגניטיבי התנהגותי, אשר יוביל לשיפור משמעותי אצל ילדם בתפקוד ובמצבם הרגשי.
עיקרון מרכזי במכון שפר– הכלים אשר ההורים ירכשו ישמשו אותם בקשר עם ילדיהם גם לאחר גמר הטיפול, לרוב ללא צורך בהתערבות טיפולית נוספת.

 

*עקב עומס רב, אין כרגע קבוצות במכון*
להרשמה ופרטים לחץ כאן 

לחצו כאן- כיצד למצוא מטפל CBT מומלץ

 

קבוצות וסדנאות לשנת הלימודים:

קבוצות מסובסדות במסגרת החינוכית עצמה-
פרויקט ייחודי בסיוע הנהלת בית הספר, התאפשר יצירת שינוי בזמן אמת בתוך בית הספר-

ניתן לקיים בשנת הלימודים הבאה קבוצות מסובסדות בתוך המסגרת החינוכית בנושאים של מניעת תקשורת אלימה, קשב, חרדה חברתית וחרדת בחינות.

סמכות מורים
סדנא למורים- בנושא של השבת הסמכות. סדנא אשר תעצים מעמדו של המורה ותקנה כלים משמעותיים לסמכות מול התלמידים והוריהם ותצמצם לחץ ושחיקה.

 

בית ספר להורים CBT- תוכנית ייחודית בסמכות הורית
ההצעה הנה לפרויקט ייחודי בבית הספר. הנהלת בית הספר תוביל תפיסת שינוי חדשנית בהתנהגות התלמידים- בעיות משמעת ובעיות התנהגות קשות, התמכרויות ואף התנהגות אנטי-סוציאלית (פלילית), קשורות לסמכות ההורים.
הורים אשר מחזקים את סמכותם, מביאים לצמצום משמעותי בבעיות התנהגות אצל ילדם.
הקבוצה תעסוק בנוסף לחיזוק הסמכות, בבניית עקרונות התקשורת הישירה עם בית הספר. המטרה המרכזית הנה ההבנה כי שיתוף פעולה (יעיל) בין ההורים לבית הספר, יפחית משמעותית  בעיות משמעת.
ההורים ירכשו כלים ברורים וישימים לעבודה מול ילדיהם וכיצד לבנות דפוסי תקשורת יעילים עם המסגרת החינוכית, אשר תוביל לשיפור בתפקוד ילדיהם הן מבחינה התנהגותית והן לימודית.

הטיפול הפסיכולוגי הקוגניטיבי התנהגותי מבוסס מחקרים ממוקד מטרה, הנמצא יעיל לבעיות רגשיות מורכבות בפרק זמן קצר, אשר הטיפול הפסיכולוגי הקלאסי מתקשה לתת להן מענה כגון, הפרעות קשבבעיות התנהגותדיכאון ואובדנותחרדה וחרדה חברתיתהפרעות אכילהכפייתיות (OCD), פוסט-טראומה ועוד.

 

יתרונות הטיפול הפסיכולוגי הקוגניטיבי- התנהגותי CBT

    • טיפול מובנה, הממוקד בבעיה הכולל יעדים ומטרות ברורים
    • שיפור משמעותי מפגישה לפגישה, מאחר ועבודה נעשית גם בין המפגשים
    • שינויים הנשמרים לאורך זמן
    • טיפול קצר בהשוואה לטיפול הפסיכולוגי הקלאסי

 

יש לך שאלה?
מחכה לך מענה מאמיר מנהל המכון
לחץ כאן ונעזור לך לפתור את הבעיה, עכשיו

טלפון ישיר- 0545.742352

 

המכון נותן שירות באזור חיפה והצפון-
(קריות, נהריה, כרמיאל, יקנעם, טבריה)

"שיפורי קיץ"- קבוצות ממוקדות לשיפור התפקוד בחודשים יולי/אוגוסט-

תהליך ההרשמה בקיץ-
הקבוצות בקיץ הנן בני 8 מפגשים. והן יחולקו לחודש יולי ואוגוסט. ההורים יוכלו לרשום את ילדיהם לאחד מהחודשים. בכל חודש יתקיימו 8 מפגשים, פעמיים בשבוע (לנרשמים לחודש יולי- 8 מפגשים, ולנרשמים לחודש אוגוסט- 8 מפגשים).

הקבוצה להורים תיערך אחת לשבוע ותתפרש על משך כל חודשי הקיץ. קבוצת המשך תיפתח לאחר החגים (סה"כ 15 מפגשים).

ראיונות לקבוצות ייערכו על ידי צוות המכון בין ה- 9/6 ועד ל- 26/6 בלבד.

קבוצה תפתח רק במידה ויהיו מספיק נרשמים.

 

הטיפול המומלץ
על ידי ארגון הבריאות העולמי

מכון שפר מתמחה בטיפול CBT ממוקד בילדים, הורים, מבוגרים, זוגות ומשפחות.
המכון הוקם על ידי אמיר שפר מטפל קוגניטיבי והתנהגותי בכיר, המומחה בטיפול בילדים, פעוטות, ילדים על הספקטרום, בני נוער ומשפחות. אמיר פיתח מודל CBT חדשני לילדים ונוער, הסובלים מהפרעות קשב, בעיות התנהגות, משברים (מעברים, גירושין ואובדן).

 

עמדת המכון הנה כי לאדם יכולת לפתור את קשייו ואף בזמן קצר, כאשר ניתנים לו כלים ברורים וישימים.
צוות המכון ילווה אתכם בין הפגישות ובמידת הצורך לאחר סיום הטיפול.

החזר כספי להורים ולילדים מבוטחי כללית מושלם

 

מכון שפר- המומחים שלך בטיפול CBT
בהנהלתו  של אמיר שפר

לחץ כאן ונעזור לך לפתור את הבעיה, עכשיו

תפריט נגישות